MYLIMIAUSI RANKŲ DARBO AKSESUARAI JŪSŲ AUGINTINIAMSKaip išsirinkti antkaklį?

Paskelbė Arnolda Vaitkute

Išsirinkti antkaklį atrodo gan paprasta, kol neatrandate Laumių – o tada jau kuo daugiau medžių, tuo giliau į mišką! Atrodo, kuo daugiau sužinote apie galimas medžiagas, užsegimus ir pločius – tuo išsirinkti darosi sunkiau. Taip yra todėl, kad pasirinkimų galybė jums parodo ir kaip gali skirtis kokybė, nešiojimo laikas, stengiamės papasakoti, kuo vieni užsegimai yra labiau tinkami tam tikromis veislėmis, ir savo antkaklį jūs renkatės ne ‘iš to, kas yra’, o tokį, kuris tiktų būtent jums ir jūsų augintiniui! Tad kaip išsirinkti tą idealų?

 Pirmas žingsnis – PLOTIS

Pločio pasirinkimas – vienas svarbiausių dalykų renkantis tinkamą ir patogų antkaklį. Tinkamas plotis labai svarbus, kad leistų šuniukui laisvai judinti ir sukioti galvą, netrintų smakro ar krūtinės, optimaliai paskirstytų spaudimą šuniukui tempiant ar kaip tik savo siaurumu tempimą darytų nepatogų. Nors kai kurios veislės žino, kokio pločio antkakliai tinkami veislei – visgi daugumai tai yra dažnai iškylantis klausimas. Tinkamas plotis priklauso nuo šuns kaklo apimties, kaklo ilgio, plaukuotumo, ar augintinis ruošiamas parodoms, taip pat nuo norimo užsegimo. Ilgakakliai ir trumpaplaukiai dažniausiai renkasi kuo platesnius antkaklius, tuo tarpu trumpesnio kaklo ir tankesnio plauko augintiniai linkę rinktis siauresnius antkaklius.

Laumės gamina kelių pločių antkaklius – 1cm; 1,3cm; 1,6cm; 2cm; 2,5cm; 3cm; 4cm; 5cm

Tiesa, ne visi šie pločiai pas mus pasitaiko vienodai dažnai – dažniausiai išskiriame būtent tris pločius – 1,6cm; 2,5cm ir 4cm. Šie antkaklių pločiai optimaliai tinka visiems nuo smulkiausių iki stambesnių augintinių.

10 mm ir 13 mm plotis tinkamiausias itin itin smulkiems šuniukams – sveriantiems iki 2kg, ir smulkioms katėms. 10 mm gaminame medžiaginius REBEL vienspalvius arba medžiaginius su juostele antkaklius (užsakoma žinute), 13 mm – biotano antkaklius.

13 mm ir 16 mm taip pat tinka ir kiek didesniems klientams bei vadų rinkiniams. Šie antkakliai puikiai tinka kaklams nuo 15 cm – būtent toks mūsų mažiausio gaminto antkaklio dydis! Tad jie gali tikti tiek augantiems šuniukams, tai populiarus pasirinkimas smulkesnių veislių vadų rinkiniams, tačiau taip pat mėgiamas ir jau suaugusių smulkesnių veislių ar kačių šeimininkų. 13 mm gaminame biotano antkaklius, o 16 mm gaminame ir biotano, ir medžiaginius antkaklius. Šiuos dydžius dažniausiai renkasi katės, chihuahua ir mažiausi pudeliukai ir šio pločio antkakliai galimi beveik visais įprastais užsegimais, - plastikine ir metaline sagtimis, martingale ir limited slip. Taip pat tai populairus namų antkaklių ir smaugtukų plotis.

19/20 mm kiek universalesnis dydis, mėgiamas tiek ramių, netempiančių didelių veislių, tiek ir mažesnių veislių kasdienai nešioti. Taip pat šis dydis tinkamas vidutinių ir didesnių veislių vadų rinkiniams. 19 mm gaminame biotano antkaklius, 20 mm – REBEL medžiaginius antkaklius arba antkaklius su 16 mm juostomis (užsakoma žinute)

25 mm visame pasaulyje yra pats universaliausias antkaklių dydis, tinkantis visiems. Šis plotis pakankamai platus talpinti įdomiems raštams ir jo jungimo detalės yra pakankamai stiprios atlaikyti net ir itin dideliems ir stipriems augintiniams. 2,5 cm antkaklius mėgsta tiek mažesni šuniukai, nešiojantys 25 cm apimties antkaklius, tiek gigantai, kurių kaklo apimtis siekia ir 70 cm! Šio pločio antkakliai turi itin didelį juostų pasirinkimą, puikiai atrodo su įvairiais paminkštinimais, o užsegimų pasirinkimas gausesnis, nei bet kurio kito pločio – būtent 2,5 cm skirtos pačios stipriausios COBRA sagtys! Šio pločio antkakliai išlieka mūsų populiariausi ir praktiškiausi. Taip pat šis plotis tinkamas didesnių veislių vadų komplektams.

30 mm – gan retai laumių dirbtuvėse pasitaikantis, tačiau įmanomas dydis, dažniausiai užsakant asmenine žinute. Šis dydis tinkamas antkakliams su martingale ar plastikinės sagties užsegimu, tačiau šiuo metu šio pločio pusžiedžiai (D žiedai) yra proporciškai masyvesni, nei 2,5 ar 4 cm pločio antkakliams naudojami. 3 cm pločio antkaklius rekomenduojame šunis su ne mažesne nei 35 cm kaklo apimtimi.

40 mm išlieka mūsų mėgiamiausiu, dažniausiai naudojami, minkščiausiu ir mėgiamiausiu pločiu. Skirtingai nei mano dauguma, su tinkamu užsegimu šis dydis tinkamas visiems – ir patys puošėme vos 6 kg sveriančią kalytę 4 cm pločio antkakliu, jei tik leidžia kaklo ilgis! 4 cm pločio antkakliai itin tinkami mėgstantiems paveikslėlius, raštus ir ryškias spalvas, nes į tokį plotį telpa itin daug rašto ir leidžia atsiskleisti jų grožiui. 4 cm pločiai turi itin stiprias jungimo detales, pvz nerūdijančio plieno martingale grandinėles ar alumax aliumines sagtis, atlaikančias net iki 400 kg. Platus antkaklis taip pat tinka ilgaplaukiams šunims, kurie nori, kad antkaklis nors šiek tiek švysteltų per visus plaukus, o ilgakaklių kurtų savininkams jis nepakeičiamas ir vienintelis rekomenduojamas. 4 cm pločio antkaklis turi ir kitų pranašumų – dėl savo pločio šuniui tempiant jėga tolygiau paskirstoma po kaklą, ypač pasirinkus martingale užsegimą, tad šuo mažiau ‘smaugiasi’.

50 mm antkaklius paliekame didžiausiems, praštmaniausiems kleintams ir tiems, kurių kaklai ilgiausi. Šis plotis tinkamiausias biotano antkakliams su sumažinta sagtimi. Nors galime pagaminti ir 5 cm pločio medžiaginį antkaklį, visada siūlome geriau rinktis 4 cm pločio – jis juda tolygiau, yra paslankesnis, minkštesnis ir susinešioja lėčiau, nei 5 cm, o šį nuostabų ir ryškų plotį paliekame biotano gerbėjams.

***

UŽSEGIMO TIPAS

Laumės siūlo kelis populiariausius užsegimo tipus, tinkančius kiekvienam! Kiekvienas šuo skirtingas, tad negalima manyti, kad visiems tinka paprasta sagtelė. Štai pagrindiniai tipai, iš kurių galite rinktis: 

1. Plastikinė sagtis - kažodėl plačiai ne itin mėgiama, išties plastikinė sagtis yra sagčių karalienė. Jai nesvarbu lietus ir šaltis, neaktuali baimė nusidevėti, ją galima skalbti, valyti ir ji patvaresnė už metalinę - ir neretai tvirtesnė, sunkiau atsiseganti. Plastikinė sagtis galima visiems antkakliams nuo 10 mm iki 50 mm pločiui. Tiesa, renkant antkaklį kurtams, dažniau jos nerekomenduojame, nes sagtis užima nemažą dalį kaklo ir atrodo, na, mažiau elegantiškai.

 

2. Metalinė sagtis išties atodo nuostabiai ir yra patvari bei itin mėgiama standartinio dydžio antakliams. Tik reikia turėti omenyje kad žiemą ji nėra itin patvari - jai kenkia drėgmė, druskos, ir išlieka užšalimo rizika. Tačiau tai puikus pasirinkimas puošniems antkakliams.

***

 3. Martingale - kitaip žinomas kaip pusiau smaugiantis antkaklis, itin tinka pabėgimo asams, mokantiems išsinerti iš antkaklių. Šuniui tempiant martingale tipo antkaklis susiaurėja, tačiau tai nėra smaugiantis antkaklis, ir pasiekęs tam tikrą ribą martingale nustoja siaurėti. Tai mėgstamiausias ilgakaklių augintojų antkaklis. Taip pat šio tipo antkakliai atrodo itin elegantiškai, vaizdo negadina plati sagtis, ir tai labiausiai tinkantis pasirinkimas vidutinio dydžio šunims su plonesniais kaklais. Mūsų martingale tipo antkakliai siuvami su nerūdijančio plieno lydytomis jungtimis, tad tai - itin stiprūs antkakliai. 

***

4. Namų antkaklis (be užsegimo) skirtas būtent tam - nešiojimui namuose ar lauke pritvirtinus kontaktines šeimininko detales - žetonus, gps daviklį ar antsiuvus. Namų antkakliai neturi sagties ir D žiedo, siekiant išvengti tikimybės, kad būnant namuose antkaklis užstrigs ir sužeis šunį.

***

5. Limited slip užsegimo tipas panašus į martingale, tik vietoj dvejų jungimų siuvamas tik vienas - antkaklis šuniui tempiant susiaurėja iki sujungimo vietos

***

Šios informacijos turėtų pilnai pakakti, norint susikurti savo vienetinį antkaklį ar renkantis tai, kas labiausiai tiktų jūsų šuniui. Tiesa, tai dar ne viskas - tik pagrindinės detalės. O apie priedus kalbėsime kitame įraše.