NEMOKAMAS SIUNTIMAS NUO 50 €Visi klausimai apie antkaklius!

Išsirinkti antkaklį atrodo gan paprasta, kol neatrandate Laumių – o tada jau kuo daugiau medžių, tuo giliau į mišką! Atrodo, kuo daugiau sužinote apie galimas medžiagas, užsegimus ir pločius – tuo išsirinkti darosi sunkiau. Taip yra todėl, kad pasirinkimų galybė jums parodo ir kaip gali skirtis kokybė, nešiojimo laikas, stengiamės papasakoti, kuo vieni užsegimai yra labiau tinkami tam tikromis veislėmis, ir savo antkaklį jūs renkatės ne ‘iš to, kas yra’, o tokį, kuris tiktų būtent jums ir jūsų augintiniui! Tad kaip išsirinkti tą idealų?
 Pirmas žingsnis – PLOTIS
Pločio pasirinkimas – vienas svarbiausių dalykų renkantis tinkamą ir patogų antkaklį. Tinkamas plotis labai svarbus, kad leistų šuniukui laisvai judinti ir sukioti galvą, netrintų smakro ar krūtinės, optimaliai paskirstytų spaudimą šuniukui tempiant ar kaip tik savo siaurumu tempimą darytų nepatogų. Nors kai kurios veislės žino, kokio pločio antkakliai tinkami veislei – visgi daugumai tai yra dažnai iškylantis klausimas. Tinkamas plotis priklauso nuo šuns kaklo apimties, kaklo ilgio, plaukuotumo, ar augintinis ruošiamas parodoms, taip pat nuo norimo užsegimo. Ilgakakliai ir trumpaplaukiai dažniausiai renkasi kuo platesnius antkaklius, tuo tarpu trumpesnio kaklo ir tankesnio plauko augintiniai linkę rinktis siauresnius antkaklius.
Laumės gamina kelių pločių antkaklius – 1cm; 1,3cm; 1,6cm; 2cm; 2,5cm; 3cm; 4cm; 5cm
Tiesa, ne visi šie pločiai pas mus pasitaiko vienodai dažnai – dažniausiai išskiriame būtent tris pločius – 1,6cm; 2,5cm ir 4cm. Šie antkaklių pločiai optimaliai tinka visiems nuo smulkiausių iki stambesnių augintinių.
10 mm ir 13 mm plotis tinkamiausias itin itin smulkiems šuniukams – sveriantiems iki 2kg, ir smulkioms katėms. 10 mm gaminame medžiaginius REBEL vienspalvius arba medžiaginius su juostele antkaklius (užsakoma žinute), 13 mm – biotano antkaklius.
***
13 mm ir 16 mm taip pat tinka ir kiek didesniems klientams bei vadų rinkiniams. Šie antkakliai puikiai tinka kaklams nuo 15 cm – būtent toks mūsų mažiausio gaminto antkaklio dydis! Tad jie gali tikti tiek augantiems šuniukams, tai populiarus pasirinkimas smulkesnių veislių vadų rinkiniams, tačiau taip pat mėgiamas ir jau suaugusių smulkesnių veislių ar kačių šeimininkų. 13 mm gaminame biotano antkaklius, o 16 mm gaminame ir biotano, ir medžiaginius antkaklius. Šiuos dydžius dažniausiai renkasi katės, chihuahua ir mažiausi pudeliukai ir šio pločio antkakliai galimi beveik visais įprastais užsegimais, - plastikine ir metaline sagtimis, martingale ir limited slip. Taip pat tai populairus namų antkaklių ir smaugtukų plotis.
***
19/20 mm kiek universalesnis dydis, mėgiamas tiek ramių, netempiančių didelių veislių, tiek ir mažesnių veislių kasdienai nešioti. Taip pat šis dydis tinkamas vidutinių ir didesnių veislių vadų rinkiniams. 19 mm gaminame biotano antkaklius, 20 mm – REBEL medžiaginius antkaklius arba antkaklius su 16 mm juostomis (užsakoma žinute)
***
25 mm visame pasaulyje yra pats universaliausias antkaklių dydis, tinkantis visiems. Šis plotis pakankamai platus talpinti įdomiems raštams ir jo jungimo detalės yra pakankamai stiprios atlaikyti net ir itin dideliems ir stipriems augintiniams. 2,5 cm antkaklius mėgsta tiek mažesni šuniukai, nešiojantys 25 cm apimties antkaklius, tiek gigantai, kurių kaklo apimtis siekia ir 70 cm! Šio pločio antkakliai turi itin didelį juostų pasirinkimą, puikiai atrodo su įvairiais paminkštinimais, o užsegimų pasirinkimas gausesnis, nei bet kurio kito pločio – būtent 2,5 cm skirtos pačios stipriausios COBRA sagtys! Šio pločio antkakliai išlieka mūsų populiariausi ir praktiškiausi. Taip pat šis plotis tinkamas didesnių veislių vadų komplektams.
***
30 mm – gan retai laumių dirbtuvėse pasitaikantis, tačiau įmanomas dydis, dažniausiai užsakant asmenine žinute. Šis dydis tinkamas antkakliams su martingale ar plastikinės sagties užsegimu, tačiau šiuo metu šio pločio pusžiedžiai (D žiedai) yra proporciškai masyvesni, nei 2,5 ar 4 cm pločio antkakliams naudojami. 3 cm pločio antkaklius rekomenduojame šunis su ne mažesne nei 35 cm kaklo apimtimi.
***
40 mm išlieka mūsų mėgiamiausiu, dažniausiai naudojami, minkščiausiu ir mėgiamiausiu pločiu. Skirtingai nei mano dauguma, su tinkamu užsegimu šis dydis tinkamas visiems – ir patys puošėme vos 6 kg sveriančią kalytę 4 cm pločio antkakliu, jei tik leidžia kaklo ilgis! 4 cm pločio antkakliai itin tinkami mėgstantiems paveikslėlius, raštus ir ryškias spalvas, nes į tokį plotį telpa itin daug rašto ir leidžia atsiskleisti jų grožiui. 4 cm pločiai turi itin stiprias jungimo detales, pvz nerūdijančio plieno martingale grandinėles ar alumax aliumines sagtis, atlaikančias net iki 400 kg. Platus antkaklis taip pat tinka ilgaplaukiams šunims, kurie nori, kad antkaklis nors šiek tiek švysteltų per visus plaukus, o ilgakaklių kurtų savininkams jis nepakeičiamas ir vienintelis rekomenduojamas. 4 cm pločio antkaklis turi ir kitų pranašumų – dėl savo pločio šuniui tempiant jėga tolygiau paskirstoma po kaklą, ypač pasirinkus martingale užsegimą, tad šuo mažiau ‘smaugiasi’.
***
50 mm antkaklius paliekame didžiausiems, praštmaniausiems kleintams ir tiems, kurių kaklai ilgiausi. Šis plotis tinkamiausias biotano antkakliams su sumažinta sagtimi. Nors galime pagaminti ir 5 cm pločio medžiaginį antkaklį, visada siūlome geriau rinktis 4 cm pločio – jis juda tolygiau, yra paslankesnis, minkštesnis ir susinešioja lėčiau, nei 5 cm, o šį nuostabų ir ryškų plotį paliekame biotano gerbėjams.
***

MEDŽIAGA

Medžiagos pasirinkimas yra daug daugiau, nei bakstelėjimas pirštu į patikusį raštą (nors būtent toks metodas, turime pasakyti, yra lengviausias ir sutaupo labai daug laiko). Tinkamai pasirinkus medžiagą pagal jūsų augintinio charakterį ir vaikščiojimo įpročius jūsų antkaklis gali jus džiuginti daug ilgiau, o jį prižiūrėti bus lengviau.

Žinoma, kalbant apie lengvai prižiūrimas medžiagas, pirmasis eilėje stovi jo didenybė BIOTANAS. Biotano antkakliai galimi net SEPTYNIŲ skirtingų rūšių, kiekviena jų kiek skiriasi nuo kitos.

Dažniausiai sutinkamas ir plačiausiai naudojamas – BETA biotanas. Apie jį kiek daugiau kalbėjome pavadėlių DUK, tačiau biotanui dėmesio niekad nebus per daug – ši medžiaga išsiskiria savo stiprumu ir praktiškumu.

BioThane nėra medžiagos pavadinimas – tai yra jos gamintojas, tačiau ‘biotanas’ gerokai plačiai naudojamas apibūdinti neperšlampančiai, lengvai valomai, ryškiomis spalvomis pasižyminčiai PVC ar TPU dengtai medžiagai, kuri itin tinka augintinių aksesuarams. Pas Laumes naudojame tik originalius BioThane produktus, garantuojančius aukščiausią kokybę ir ilgaamžiškumą.

Lyginant su pigesnėmis PVC kopijomis, originalus biotanas yra minkštenis, švelnesnis, atsparesnis šalčiui. Ši medžiaga yra lengvai valoma – galima plauti po vandens srove, valyti servetėle ar kempinėle; kadangi paviršius nėra porėtas, biotanas nepelija ir nekaupia bakterijų, neįgauna nemalonaus kvapo; taip pat ši medžiaga pasižymi tvirtumu ir yra daug stipresnė už odą, su kuria dažnai yra lyginama. Priklausomai nuo biotano rūšies, šis palyginimas gan tikslus – biotanas išties rankoje gali nugulti tarytum oda ir yra įgavęs kiek klaidinantį ‘veganiškos odos’ pavadinimą.

Biotanas itin tinka antkakliams – įprastiems, kasdieniams ar prašmatnesniems, papuoštais kristalais, kniedėmis ar spausdintais paveikslėliais. Šie antkakliai tokie patvarūs, kad, tikėtina – teks nešioti kelis, jei ne kelioliką metų, kol pilnai juos sunešiosite. Jie puikiai tinka drėgmę ir purvą mėgstantiems augintiniams, tiems, kurie vaikšto lietuje, maudosi jūroje ir nemėgsta džiovinti antkaklių – su biotano antkaklių šio galvos skausmo išvengsite.

Keli mūsų naudojami skirtingi biotano tipai:

BETA – dažniausiai naudojamas, ‘įprastinis’ biotanas, sutinkamas visur – būtent jo daugiausia pasiūloje, ir ne be reikalo. Tai nereiklus, tvirtas, vidutinio storumo (2,5 mm) antkaklis, tinkantis tiek labai mažiems, tiek itin dideliems šuniukams; taip pat smagiai atrodo ant dvisluoksnių antkaklių norintiems kiek tvirtesnio pojūčio. Ši biotano rūšis turi gausiausią spalvų pasirinkimą.

BETA SUPERHEAVY – kiek storesnis 3,8 mm storio biotanas, puikiai tinkantis vidutinio dydžio ir didesniems augintiniams. Šis biotanas ne tik storesnis, tačiau ir kiek minkštesnis bei švelnesnis dėl skirtingos dengimo formulės, siekiant išlaikyti biotano lankstumą.

BETA REFLECTIVE – biotanas su itin ryškia 3M atšvaitine juostele. Atšvaitinė juosta atspari subraižymams, nenusitrina ir nenusinešioja, bei pasižymi neįtikėtinu ryškumu – užteks menkiausio šviesos šaltinio rasti augintinį net ir aklinoje tamsoje. Mūsų atšvaitiniai antkakliai itin mėgiami pasivaikščiojimams tamsiais vakarais.

Nors dažnai apie BETA biotaną girdine tik geriausius atsiliepimus, reikia paminėti, kad tai nėra tobula medžiaga. Dažnai gamintojai, dirbantys su biotanu, nepamini kelių svarbių detalių:

Dėl skirtingų pigmento formulių ne visos spalvos yra vienodai švelnios ir minkštos.

Kai kurios spalvos, ypač neoninės, linkusios kietėti sparčiau, nei kitos

Biotano kietėjimas naudojant (kalbant apie kelių metų naudojimą) yra normalu. Kadangi ši medžiaga yra minkšta, negalima tikėtis, kad kasdienis nešiojimas jos nesuspaus. Būtent tai ir įvyksta – dažnai naudojant medžiagos paviršius pasispaudžia, tampa glotnesnis, o pats biotanas – kiek kietesnis.

Retais atvejais biotanas gali sureaguoti į natūralius šuns odos riebalus, lašus ar antkaklius nuo blusų ar kitas chemines priemones, dėl kurių biotano antkaklyje gali atsirasti įtrūkimų. Tokie atvejai pasitaiko apie 1% iš visų.

Itin ryškios biotano spalvos su laiku gali blukti.

Reikia pastebėti, kad net ir įvertinus šiuos minusus, tai išlieka optimaliausias pasirinkimas antkakliui. O jei kiti gamintojai jums pasakoja, kad originalus biotanas nesusinešioja ar nesutrūkinėja – jie tiesiog nepakankamai ilgai dirba su biotanu :)

GOLD – šis biotanas turi visai kitokį dengimą, nei beta. GOLD biotanas – itin ryškus, dengtas šiek tiek permatomu TPU sluoksniu, per kurį galima matyti vidinį diržą. Gold spalvos pasižymi išskirtiniu, neoniniu ryškumu. Tiesa, pats GOLD biotanas – kiek lipnus, galintis kliudyti ir papešti plauką, tad dažniau jį renkasi trumpaplaukiai augintiniai. Taip pat GOLD biotanas yra kiek plonesnis, nei įprastas – 2,5 mm storio.

GLOW IN THE DARK – tai gold biotanas su fosforine, tamsoje šviečiančia juosta. Kaip ir daugumą tamsoje šviečiančių aksesuarų, ši juosta nešviečia ‘savaime’ – ją reikia ‘įkrauti’ šviesoje. Labai linksmas aksesuaras trumpiems išbėgimams į lauką, kada šuo išlieka matomas iki 20 minučių, tačiau jei pasivaikščiojimas truks ilgiau – geriau rinktis atšvaitinį antkaklį.

ADJUSTABLE – itin minkštas ir plonas biotanas. Būtent dėl savo minkštumo ir plonumo šis biotanas gali būti pritaikomams antkakliams su greito paleidimo sagtimis, ko nesiūlome su įprastiniu biotanu. Adjustable biotanas – beveik medžiagos lankstumo, tačiau išlaikantis savo tvirtumą. Jis visiškai nekimba už rankų ar kailio, yra nelipnus, puikiai išlaiko visas pagrindines biotano savybes – nerenka purvo, nesugeria kvapų, yra lengvai valomas. Puikus pasirinkimas norintiems patogaus, lengvo ir tvirto antkaklio su greito paleidimo sagtimi.

SUPERFLEX – kiek panašus į adjustable, tačiau kietesnis biotanas. Taip pat plonytis, taip pat tinkantis greito paleidimo sagtims, tačiau del savo plonumo ir kietumo gali būti mažiau patogus tempiantiems šunims, kraštai gali ‘pjauti’.

AUSTA JUOSTA

Dar kitaip žinoma kaip žakardinė juosta, austa juosta yra mūsų antkaklių favoritė. Austa juosta, kaip nusako jos pavadinimas, yra sukuriama audžiant skirtingų spalvų siūlus, iš jų sudarant raštus – tad ši juosta neblunka, nenusiskalbia, o spalvos, žvilgesys ir detalių subtilumas nepavaldus laikui. Austos juostos puikiai tinka visiems antkaklių pločiams nuo 1,6 iki 5 cm, o tarp nuostabių raštų savo favoritus ras ir mielų paveikslėlių, animacinių herojų, gėlių, tautinių raštų mylėtojai. Taip pat austos juostos gali pasigirti kitur sunkiai pasiekiamu žvilgesiu, mat jose gali nugulti ir metallic sidabro ar aukso spalvos siūlai.

Austos juostos vienintelis minusas – tai, kad ji gali pasipešioti. Kadangi siūlai yra suausti, stipriau pasikasęs šuo ar mėgstantis bruzgynuose ir eglynuose paklaidžioti augintinis gali grįžti su vienu ar kitu išpeštu siūlu. Nors problema nedidelė – kol pasipešioja tik pavieniai siūlai, juos galima gražiai prideginti maža liepsna. Tiesa, dėl auimo subtilybių ne visos juostos yra linkusios pešiotis vienodai ir kai kutios išties puikiai tarnauja be jokių nusidėvėjimo žymių net ir kelis metus.

SPAUSDINTA JUOSTA

Dar kitaip žinoma kaip ripsinė juostelė yra naudojama daugumos pradedančiųjų antkaklių gamintojų dėl savo spalvų ryškumo, detalumo ir neslėpkime to – pigumo. Ant spausdintų juostelių nugula juokingi pasisakymai, mėgiami herojai, detalūs paveikslėliai. Pas Laumes netgi galite rasti visą kolekciją įspūdingiausių tapytojų darbų – į spausdintas juostas sugula ir Van Gogo irisai bei žvaigždėtoji naktis, ir Veneros gimimas. Spausdintos juostos yra ryškios ir spalvingos, o raštų pasirinkimas itin gausus pop kultūrą mėgstantiems.

Spausdintos juostos minusas – ji nėra itin atspari pažeidimams. Stipresnis brūkštelėjimas, pakasymas ar užkliuvimas gali palikti baltą dryžę ant juostos, kurios, skirtingai nei nuo austos juostos, pašalinti nepavyks. Taip pat šie antkakliai gali atrodyti gan ‘pigiai’ įgudusiai akiai, bet čia labiau požiūrio klausimas :D

MEDŽIAGA

Dar gan nedažnai Lietuvoje sutinkami medžiaginiai antkakliai puikiai suderina geriausias antkaklių savybes. Medžiaga (dažniausiai medvilnė arba softshell) yra tvirta ir patvari, atspari įbrėžimams ir nesunkiai prižiūrima – ją galima skalbti švelniu rėžimu ar rankomis. Nors ankščiau medžiaginiai antkakliai buvo įsivaizduojami kaip jau pažįstami, klasikiniai – tartan, houndstooth raštai, šiais laikais medžiagų pasirinkimas daug gausesnis ir medžiagų spausdinimas įnešė kaip niekad daug įvairovės į pasirinkimus. Medžiaginiai antkakliai gali būti ir neiššaukiantys, klasikiniai, ir itin akį traukiantys – mūsų pasirinkimuose gausu mielų gyvūnėlių, smulkių ir detalių raštų, net visa keiksmų kolekcija. Būtent tarp medžiaginių antkaklių gimsta mūsų ryškiausi, šmaikščiausi ir mieliausi antkakliai. Savo antkakliams dažniausiai naudojame žinomų ir laiko patikrintų UK gamintojų, kurių vardais itin didžiuojamės – į dirbtuves dažnai atkeliauja klasikinės Liberty, Makover, Lewis & Irene medžiagos.

Medžiagos minusas – medžiaga gali blukti su laiku ar dažnai skalbiant.

KAMŠTINĖ MEDŽIAGA

Ši ypatinga medžiaga atkeliavo pas mus net iš pačios saulėtosios Portugalijos. Kamštinė medžiaga pasižymi ne tik savo išskirtine išvaizda ir itin maloniu, it natūralios odos pojūčiu, tačiau ir ekologiškumu. Kamštinė medžiaga pagaminta iš visiškai atsinaujinančių resursų; gaminant nenaudojami aršūs chemikalai; gamyba padeda kovoti su CO2 kiekiu aplinkoje; ji yra natūrali, vegan friendly ir PETA approved, nealergizuojanti bei atspari vandeniui ir nedegi.

Nuostabioji KAMŠTINĖ medžiaga dar gan retai sutinkama Lietuvos pasiūloje, nors pasaulyje ji naudojama jau tūkstančius metų - jos gaminių randama ir senovės Egipte, ir Romėnų kasdienybėje.

Tai nuostabiai laukiamas žingsnis tvarumo link visiems, susijusiems su Laumėmis. Pas Laumes galime pasirinkti iš daugiau nei 100 raštų kamštinės medžiagos, išbandę galime paliudyti, kad medžiaga tvirta, tvari, minkštutė ir itin maloni.

Derinant su įprastu antkaklio diržu, kamštinės medžiagos antkakliai stiprumu nenusileidžia ir kitiems antkakliams. Išties, tai vienas įdomiausių ir maloniausių antkaklių pasirinkimų.

REBEL

Rebel – mūsų vienspalvių diržų pasirinkimas mėgstantiems sodrias spalvas ir vienspalvius antkaklius. Rebel antkakliai gaminami iš tvirto diržo, kurio turime du skirtingus storius – minkštesnis ir paslankesnis diržas skirtas martingale antkakliams; tuo tarpu storas, tvirtas ir kietesnis diržas skirtas antkakliams su sagtimis. Vienspalvis diržas puikiai tinka tiems, kurie nenori įantrių raštų, taip pat jis itin lengvai prižiūrimas – pasisukiojimas skalbimo mašinoje jiems nepakenks. Dėl savo patvarumo ir paprastumo jie neįtikėtinai ilgaamžiai ir dažnai ‘atlaiko’ ne vienus metus.

HEXA

Hexa antkakliai tinkami hexos megėjams, trumpaplaukių šunų augintojams, biotano nemėgstantiems ir ieškantiems neperšlampančios, purvui atsparios alternatyvos įprastiems biotano antkakliams. Hexa antkakliai nebijo purvo, kvapų ir bakterijų, tačiau valyti juos gali būti kiek sunkiau dėl paviršių dengiančių griovelių. Taip pat šis antkaklis gali kiek papešti plauką dėl savo lipnumo.

ODA

Odiniai antkakliai – nemirštanti klasika, labiausiai tinkanti itin jautriems kaklams. Laumės siūlo dvejų tipų odinius antkaklius – minkštos odos reguliuojamiems platesniems antkakliams ir įprastinės odos 2 cm pločio antkakliams. Šie antkakliai yra minkšti, o naudojant puikiai ‘įsinešioja’ ir tampa itin švelnūs kaklui, prisitaikantys prie jo linijų.

***
UŽSEGIMAS
 Užsegimo pasirinkimas – dalykas nelengvas, tačiau itin svarbus. Tinkamą užsegimą pasirinkti būtina, nes nuo to priklauso jūsų augintinio saugumas, antkaklio patogumas ir net kailio būklė!

Laumės siūlo kiek daugiau nei 10 skirtingų užsegimų antkakliams. Nors tarp jų yra pora dažniausiai pasitaikančių favoritų, trumpai aptarsime kiekvieną užsegimą ir jo ypatumus.

PLASTIKINĖ GREITO PALEIDIMO SAGTIS

Ko gero, visiems labiausiai pažįstama plastikinė sagtis. Tai itin dažnas ir itin ilgaamžis užsegimas, puikiai tinkantis kasdienai. Maloni akiai, aptakių formų juoda sagtis puikiai tinka prie kiekvieno antkaklio, patogus dizainas lengvai atsisega viena ranka ir maloniai užsisega. Šios sagtys nebijo šalčio ir neužšąla bei nešaldo jūsų augintinio kaklo minusinėje temperatūroje. Jos nebijo jūros vandens, smėlio ar purvo, kas gali pakenkti metalinėms sagtims. Išties tai itin puikus pasirinkimas antkakliams jei jūsų augintinis nėra užkietėjęs tempikas ar mėgėjas įsibėgėti.

Svarbu paminėti, kad greito paleidimo sagčių stiprumas turi būti matuojamas pagal 1/10 taisyklę – ty, įsibėgėjęs šuo gali sugeneruoti 10 kartų didesnę timptelėjimo galią, tad saugumui užtikrinti geriausia rinktis 10 kart daugiau ‘atlaikančią’ sagtį, nei augintinio svoris.

Taip pat svarbu įvertinti sagties dydį jūsų pasirinktam antkakliui. Pvz, jei jūsų šuns kaklo apimtis yra 25 cm, o jūs norite 4 cm pločio antkaklio – plastikinė sagtis netiks šiam pasirinkimui dėl savo ilgio ir užims kone trečdalį antkaklio. Būtent todėl rekomenduojame 2,5 cm plastikinės sagtis rinktis tik didesniems, nei 25 cm apimties kaklams, o 4 cm sagtis – didesniems, nei 30 cm kaklams.

Mūsų naudojamos plastikinės sagtys, jų ilgis ir jų atlaikomas svoris:

1 cm – 29 mm - 20kg
1,6 cm – 45 mm - 50 kg
2 cm – 52 mm – 55 kg
2,5 cm – 64 mm – 95 kg
3 cm – 67 mm – 100 kg
4 cm – 75 mm – 80 kg
5 cm – 85 mm – 90 kg

***
METALINĖ ALUMAX GREITO PALEIDIMO SAGTIS

Spalvos:
sidabrinė visi dydžiai;

Metalinė greito paleidimo sagtis – puikus pasirinkimas stipresniems augintiniams. Žinoma, tam svarbu pasirinkti ir patikimą, stiprią sagtį. Alu-max ir Zinc-max yra daug tvirtesnės ir patikimesnės, nei plačiai naudojamos pigiosios metalinės sagtys, imančios atsidaryti po kelių mėnesių naudojimo. Šios sagtys pagamintos naudojant nerūdijančio plieno spyruokles, kurios atsparesnės susidėvėjimui.

Tačiau kaip su visomis metalinėmis greito paleidimo sagtimis, būtina įvertinti, kad viduje esanti spyruoklė gali būti pažeista tiek laiko, tiek aplinkos faktorių. Ji gali imti strigti nuo smėlio ar purvo. Taip pat su laiku šoninės spyruoklės ima atsilaisvinti ir sagtis fiksuojasi nebe taip tvirtai. Taip pat kitos spalvos nei sidabrinė linkusios apsitrinti ir prarasti spalvą. Taip pat šias sagtis reikia itin saugoti nuo įvairių sutrenkimų, nes sutrenkus sagtį spyruoklės gali atsipalaiduoti.

Mūsų naudojamos metalinės sagtys, jų ilgis ir jų atlaikomas svoris:

1,5 cm – 38 mm – 137 kg
2 cm – 47 mm – 196 kg
2,5 cm – 60 mm – 236 kg
4 cm – 68 mm – 226 kg
5 cm – 68 mm – 226 kg

***
METALINĖ CINKO GREITO PALEIDIMO SAGTIS

Spalvos:
sidabrinė 10 – 50 mm,
juoda, rose gold 16 – 50 mm
neo chrome 16 – 40 mm
brass plated 10 – 40 mm

Ši metalinė sagtis – gerokai pigesnė, tačiau daug mažiau patikima, greit nusidėvinti. Šios sagties vidutinė ‘gyvenimo trukmė’ – apie 6 mėnesiai, iki kol ji ima savaime atsidarinėti dėl spyruoklių nusidevėjimo. Tačiau ši sagtis puikiai tinka renkantis retesnių spalvų furnitūrą, bet būtina paminėti, kad spalvos linkusios nusitrinti. Taip pat šias sagtis reikia itin saugoti nuo įvairių sutrenkimų, nes sutrenkus sagtį spyruoklės gali atsipalaiduoti.

Mūsų naudojamos metalinės sagtys, jų ilgis ir jų atlaikomas svoris:

1 cm – 33 mm – 100 kg
1,6 cm – 36 mm – 120 kg
2 cm – 47 mm – 150 kg
2 cm – 57 mm – 160 kg
2,5 cm – 60 mm – 200 kg
3 cm – 60 mm – 200 kg
4 cm – 61 mm – 200 kg
5 cm – 58 mm – 250 kg

***
DIRŽO UŽSEGIMAS

Diržo užsegimas – visiems puikia pažįstamas užsegimas, kur antkaklis užsegamas į išmuštas akutes. Tai itin patikimas užsegimas, nelinkęs savaime atsidaryti ir neturintis daug silpnų taškų, kurie galėtų lūžti. Mes naudojame tris diržo sagčių tipus – cinko, plieno ir žalvario.

Renkantis diržo sagtį medžiaginiam antkakliui būtina įvertinti tai, kad akutės nesilaiko medžiagoje taip gerai, kaip biotano antkakliuose, tad su laiku gali išsivaikščioti ir metalinės akutės gali iškristi. Taip pat išmušant akutes pažeidžiama medžiaga, austos juostos raštas gali išsitampyti ir pasikeisti aplink akutes. Taip pat šio užsegimo nerekomenduojame derinti su paminkštinimais.

CINKO DIRŽO SAGTIS yra kiek šviesesnė, blizgesnė ir silpnesnė už kitas dvi. Ši sagtis dengta nikeliu, tad neturėtų dažyti augintinio kailio. Tai itin mėgiama sagtis augintiniams, kurie nėra linkę tampytis.

Cinko diržo sagtys galimos sidabrinės, juodos, rose gold, neo-chrome spalvos, tačiau visos neįprastos spalvos linkusios apsitrinti.

Cinko diržo sagčių dydžiai ir atlaikomas svoris:

1 cm – 25 mm – 30 kg
1,3 cm – 30 mm – 50 kg
1,6 cm – 35 mm – 50 kg
2 cm – 42 mm – 110 kg
2,5 cm – 54 mm – 160 kg
3 cm – 63 mm – 160 kg
4 cm – 62 mm – 110 kg

***

PLIENO DIRŽO SAGTIS yra stipriausias ir patvariausias diržo sagtis pasirinkimas. Ši sagtis kiek aptakesnė, mažiau kampuota, vizualiai tamsesnė, labiau ‘matinė’ nei cinko sagtis. Pagaminta iš AISI 304 plieno, ji itin tvirta ir gali atlaikyti net penkis kartus didesnį tempimą, nei cinko sagtys.

Svarbu paminėti tai, kad plieno sagtys ilgai naudojant gali dažyti augintinio kailį.

Plieno diržo sagčių dydžiai ir atlaikomas svoris:

1,3 cm – 31 mm – 200 kg
1,6 cm – 37 mm – 370 kg
2 cm – 42 mm – 450 kg
2,5 cm – 55 mm – 500 kg
4 cm – 68 mm – 500 kg

***

ŽALVARIO DIRŽO SAGTIS – itin graži, maloni akiai ir tvirta sagtis, puikiai deranti su įvairių spalvų antkakliais ji suteikia papildomo ‘prieskonio’ antkaklio spalvų paletei. Jos tvirtumas beveik prilygsta plieno sagties tvirtumui ir kelis kartus lenkia cinko sagtis. Su šia sagtimi kiekvienas antkaklis atrodo išskirtinai. Sagties spalva nenusitrina, tačiau jei sagties nevalote, su laiku ji tamsėja vykstant natūraliam oksidacijos procesui.

Žalvario diržo sagčių dydžiai ir atlaikomas svoris:

1,3 cm – 35 mm – 180 kg
1,6 cm – 43 mm – 200 kg
2 cm – 50 mm – 260 kg
2,5 cm – 57 mm – 400 kg
3 cm – 67 mm – 400 kg
4 cm – 81 mm – 400 kg

***
MARTINGALE (MEDŽIAGINIS)

Martingale yra mūsų mėgstamas, dažniausiai naudojamas, dažniausiai rekomenduojamas ir išties kiekvienam augintiniui tinkamas užsegimas. Nors žodis užsegimas čia beveik netinkamas – šis antkaklis nėra užsegamas, jis yra maunamas per galvą. Martingale – tikras išsigelbėjimas pabėgimo asams ir šunims, kurių galvos siauresnės už kaklą – tinkamai naudojant martingale, iš jo išsinerti neįmanoma, o jūsų augintinis išliks saugus net ir per baisiausius užsiožiavimus.

Martingale principas gan paprastas – šis antkaklis sudarytas iš pagrindinės juostos ir kilpos. Šuniui tempiant, kilpa traukiasi, tad antkaklis susiaurėja. Toks antkaklio susiaurėjimas yra daug palankesnis šuniui ir švelnesnis jo trachėjai, nes antkaklis siaurėdamas tolygiai apspaudžia kaklą iš visų pusių, o ne skaudžiai įsirėžia į šuns trachėją, jį smaugdamas.

Kad tinkamai veiktų, martingale antkaklio pagrindinė dalis turi būti keliais centimetrais trumpesnė, nei augintinio kaklo apimtis – pvz jei jūsų augintinio kaklo apimtis yra 35 cm, martingale pagrindinė dalis turėtų būti 30 cm, o likusi kaklo dalis bus po kilpa. Šuniui tempiant ir kilpai siaurėjant, pagrindinė dalis neturi liesti savęs – ty kilpa neturi pilnai susitraukti. Būtent tai neleidžia šuniui išsinerti iš antkaklio.

Kitas martingale pliusas yra tai, kad šuniui netempiant šis antkaklis atsipalaiduoja ir nėra prigludės prie kaklo, tad leidžia odai ‘kvėpuoti’ ir nenuguli kailio. Tai ypač aktualu itin pūkuotiems šunims; tiems, kuriems reikia saugoti kailį parodoms; dažnai besimaudantiems šunims, kuriems prigludės antkaklis gali skatinti kailio šutimą.

Martingale užsegimas taip pat puikiai tinka platiems antkakliams ir mažiems šuniukams – tai ypač ilgakaklių kurtų mėgiamas užsegimas. Kadangi martingale neturi didelės sagties – neturi jokios sagties! Neteks aukoti pusės antkaklio užsegimui ir deformuoti antkkalio formos. Tad jei jūsų šuniuko kaklas 25 cm, o jūs norite plataus antkaklio – martingale bus puikus pasirinkimas.

Martingale laimi ir tvirtumo varžybose – kadangi šis antkaklis beveik neturi jungiamųjų dalių, nėra kam trūkti, plyšti ar kitaip sukompromituoti antkaklio stiprumą. Šis antkaklis itin patvarus, nebijantis staigių truktelėjimų, o mūsų naudojamos metalinės detalės nėra linkusios lūžti net ir sunkiai stengiantis jas sulaužyti. Martingale antkakliai puošia didžiausi mūsų klientų įvairovę – nuo 3 kg chihuahua iki 60 kg kangalo.

Renkantis martingale antkaklį, taip pat galite pasirinkti jo jungiamų detalių spalvas – mes siūlome sidabro, juodas, rausvo aukso, žalvario ir neochrome spalvas. Tiesa, jei renkatės didelį antkaklį mažam šuniukui, geriausia rinktis sidabro spalvos detales – sidabriniai D žiedai proporcingai mažiausi antkaklio pločiui.

Martingale jungimo detalių atlaikomas svoris:

1,6 cm – 200 kg
2 cm – 250 kg
2,5 cm – 250 kg
3 cm – 280 kg
4 cm – 200 kg

***
MARTINGALE SU GRANDINĖLE

Martingale su grandinėle veikimo principas – toks pat, kaip ir medžiaginio martingale, tačiau vietoj medžiaginės kilpos šie antkakliai turi nerūdijančio plieno arba žalvario grandinėlės kilpą. Metalinė grandinėlė gali sustraukti sklandžiau ir greičiau, nei medžiaginė kilpa. Šie antkakliai itin tvirti dėl naudojamų metalinių jungimų, grandinėlės nutraukti iki šiol nepasisekė nei vienam. Martingale su grandinėle tinka visų dydžių augintiniams ir antkakliams nuo 1 iki 4 cm pločio, tačiau būtina įvertinti grandinėlės ilgį – jei medžiaginio antkaklio kilpa būna apie 7 – 10 cm, martingale grandinėlės kilpa gali būti nuo 10 (1cm) iki 20 cm (4 cm) ilgio, tad grandinėlė užima nemažą dalį antkaklio ir gali netikti siauriems kaklams. Pvz jei jūsų augintinio kaklo apimtis 30 cm, o jūs norite 4 cm martingale su grandinėle – grandinėlė užims du trečdalius antkaklio ir medžiagos liks tik 10 cm, tad natūralu – toks užsegimo variantas nebus tinkamas. Tokiu atveju medžiaginiams antkakliams reiktų rinktis siauresnį plotį, o biotano antkakliams – sumažintą grandinėlę.

Taip pat grandinėlė yra išskirtinė dėl savo naudojimo dresūroje. Naudojant korekcijas dresūroje, grandinėlė skleidžia šuniui pažįstamą garsą, pranešantį apie grandinėlės susitraukimą, tad šuniui yra lengviau suprantamas, nei medžiaginis martingale.

Taip pat būtina paminėti, kad dėl naudojamų metalų grandinėlės gali dažyti kailį.

Martingale (plieno) grandinėlių atlaikomas svoris:

1-1,3 cm – 150 kg
1,6 cm – 150 kg
2 cm – 150 kg
2,5 cm – 300 kg
3 cm – 350 kg
4 cm – 500 kg

Martingale (žalvario) grandinėlių atlaikomas svoris:

1-1,3 cm – 80 kg
2 cm – 100 kg
2,5 cm – 140 kg

***

LIMITED SLIP yra dar vienas užmaunamo antkaklio tipas, tačiau vietoj atskiros kilpos, kuri tolygiai traukiasi ir apspaudžia antkaklį martingale atveju, limited slip traukiasi tik iš vienos pusės – tarytum smaugtukas. Tačiau skirtingai nei smaugtukas, limited slip nustoja siaurėti ties nustatyta siūle. Šį dizainą gaminame augintojams paprašius, tačiau jis turi kelis trūkumus lyginant su martingale – limited slip juda mažiau tolygiai, taip pat traukia vienoje pusėje, tad gali dirginti odą ar pešti plaukus būtent toje pusėje. Esant netinkamam kampui, limited slip gali nesusitraukti tolygiai, taip paliekant šuniui šansą išsinerti.

***

SMAUGTUKAS yra visiems gan gerai pažįstamas antkaklio tipas – tai antkaklis su dviem žiedais, kuris siaurėja šuniui tempiant. Skirtingai nei kiti mūsų dizainai, smaugtukas neturi taško, kur siaurėjimas sustotų, tad ima smaugti šunį.

***

NAMŲ ANTKAKLIS - tai antkaklis be užsegimo. Ar žinojote, kad įprastas antkaklis gali būti pavojingas jūsų šuniui? Deja, tačiau jau ne kartą girdėjome apie nelaimes antkakliui užsikabinus už įvairių detalių namuose, ar antkakliui užkliuvus dviems šunims žaidžiant, kas, deja, išlydėjo šunis į medžioklės plotus.

Žinoma, sprendimas gali būti itin paprastas - tiesiog visad nuimti antkaklį šuniui esant namuose. Tačiau būna šunų - pabėgėlių, kurie taip ir ieško būtų išsprukti pro kojas atidarius duris. Būna šeimininkų, kurie tiesiog negali atsipalaiduoti, jei šuo neturi kontaktinių detalių. O kartais namų antkaklis gali būti tiesiog nešiojamas kaip puošmena - ypač, jei šuniukas vedžiojamas su petnešomis ir pavadėlis prie antkaklio nesegamas. Ar jis tiesiog laisva siela 

Namų antkaklis neturi jokių atsikišusių detalių, kurios galėtų kliūti. Antkaklis užmaunamas per galvą ir susiaurinamas tiek, kad apglėbtų jūsų šuns kaklą, tačiau nekabotų laisvas - taip sumažinant bet kokias tikimybes kažkur užkliūti. Įprastus kabančius tagus keičiame į prie antkaklio prisiūtus antsiuvus, išsiuvinėtais ar atspausdintais antkakliais ir štai - jūsų šuo papuoštas, saugus ir nešiojasi lengvai matomą kontaktinę informaciją, jei netyčia pavyktų per kojas prasprūsti 

***

NAMŲ ANTKAKLIS SU D ŽIEDU skirtas tiems, kuriems trūko būtent šios detalės – prie D žiedo galima prisegti tagą ar kartais, poreikiui atsiradus – pavadėlį.

***

SAFE LOCK metalinės sagtys yra, nebijokime to pasakyti, įkvėptos austri alpin KOBRA sagčių. Deja, net nebandysime meluoti - stiprumu jos su savo įkvepėjais negali nė lygintis. Tačiau išskirtinis dizainas pavergė visų žvilgsnius ir šios sagtys greit tapo gan populiariomis, o didelis spalvų pasirinkimas džiugina net ir išrankiausius.

SAFE LOCK sagtis yra greito paleidimo, ty, atidaromos dviem pirštais. Ji laikoma saugesne, nei įprastos metalinės sagtys, nes neturi spyruoklių, kurios su laiku atsipalaiduoja. Kol kas šios sagtys nesulaukė blogų atsiliepimų, tačiau būtina suprasti, kad rinkoje jos dar gan naujos.

SAFE LOCK atlaikomoji jėga - 240 kg.

***

RAKINAMA PLASTIKINĖ SAGTIS slepiasi mūsų priedų skyriuje ir gali būti pritaikoma jūsų 2,5 ar 4 cm pločio antkakliui. Nors dauguma jau yra matę ir net lietę tokio pobūdžio sagtis, tiems, kurie jų nepažįsta, vien pavadinimas nusako gan daug – šios sagtys turi užraktą, kuris neleidžia atidaryti plastikinės sagties ją užrakinus. Šios sagtys stebėtinai ilgaamžės.

***

SRAIGĖS užsegimas tinkamas tiems, kurie nenori, kad antkaklio užsegimas liestųsi prie kailio. Nors šį užsegimą darome itin retai, gražiai paprašius kartais pagaminame. Tai – lyg sumažinta biotano sagtis medžiaginiams antkakliams, kai sagtis prisiuvama atskiru sluoksniu ant antkaklio paviršiaus ir nesiliečia su kailiu. Būtina paminėti, kad sraigės užsegimas būna sumažintas – tad naudojant mažesnes sagtis, jų stiprumas taip pat bus silpnesnis.

***

DOUBLE D sagtis – kai kuriems pažįstamas užsegimo tipas, kai abejose plastikinės ar metalinės sagties pusėse dedama po D žiedą ir segant karabiną – jis segamas per abu žiedus. Taip išvengiama netikėto sagties atsidarymo ar nelaimės atsidarymo atveju.

***

PERVERIAMAS ŽIEDAS – užsegimo tipas, kai žiedas, skirtas segti karabinui, perveriamas per sagtį. Tokių būdu segant pavadį, staiga atsisegus antkakliui jis lieka ant augintinio kaklo. Tačiau būtina paminėti, kad dėl naudojamų sagčių dydžio kartais reikalingas itin didelis žiedas, kad sagtis tilptų per jį – tad šis užsegimas rekomenduojamas ne didesniems kaip 2 cm pločio antkakliams.

***

KOBRA - norintiems dar tvirčiau, dar patikimiau ir dar stipriau - ko gero, stipriausia sagtis pasaulyje – KOBRA.

Tiesa, ši sagtis dažniausiai kainuoja daugiau už patį antkaklį, tačiau KOBRA vardas to vertas.KOBRA - AustriAlpin gaminama taktinė sagtis. Atlaikančios iki 1000 (VIENO TŪKSTANČIO!) kilogramų jėgos, tai stipriausios mums žinomos sagtys. Pagamintos iš 7075 aliuminio lydinio, su plieniniais komponentais. Dėl savo patikimumo KOBRA greit įgavo pripažinimą ir šunų aksesuarų pasaulyje - tik visada pasitikrinkite, ar perkate originalą 

***

SAGTIES APSAUGA skirta itin stipriems šunims, bijant, kad sagtis gali atsisegti. Dažniausiai šis priedas naudojamas su 4cm pločio plastikinėmis sagtimis. Sagties apsauga yra papildomas dirželis, einantis virš sagties, su papildomu velkro sluoksniu. Su šiuo priedu net jei plastikinė sagtis lūžtų ar atsisegtų, apsauga sustabdytų jį nuo atsidarymo.

O ką daryti, kai antkaklis jau susidėvėjo, o sagtys dar gyvos, ar atvirkščiai – sagtys tapo nenaudojamos, nors antkakliui dar visas gyvenimas prieš akis? Mes visad priimame sagtis tiek pataisymui, tiek pakeitimui, tiek perdarymui – ir išties kartais sudėjus į antkaklį itin kokybiškas ir brangias detales – furnitūra gali sudaryti 2/3 antkaklio kainos! Labai gaila išgirsti, kad jos buvo išmestos nes antkaklis atsibodo, išaugo ar sugraužė. O jei kartais šie dalykai nebereikalingi jums – mielai tokias panaudotas detales susiuvame ir išsiunčiame prieglaudoms :)

***

BIOTANO ANTKAKLIŲ SUBTILYBĖS

Pradėjus rinktis biotano antkaklį, išlenda daug naujų terminų – sluoksnis, dvisluoksnis, dvispalvis, sumažintos sagtys. Ką tai reiškia ir kaip išsirinkti tinkamą biotano antkaklį? Taip pat kokie priedai skirti biotano antkakliams?

Žinoma, jei jūs norite paprasto papraščiausio biotano antkaklio kasdienai su diržo sagtimi – jms išsirinkti bus lengviausia. Šie antkakliai mūsų parduotuvėje vadinasi ‘vienspalviai’ ir juos rasti bei sukomplektuoti lengviausia – tereikia pasirinkti plotį, spalvą ir norimą sagtį.

Tačiau kur prasideda didesni norai, prasideda ir sunkesni pasirinkimai. Rinktis ir komplektuoti biotaną – beveik menas! O kai dar reikia atsiminti kuris reguliuojamas, kuris ne… Šiek tiek jums padėsime ir sudėsime trumpą gidą biotano pasirinkimams :)

VIENSPALVIS BIOTANO ANTKAKLIS SU DIRŽO SAGTIMI – itin paprastas ir visiškai ne prastas pasirinkimas kasdieniam antkakliui. Šis antkaklis galimas nuo 1,3 cm iki 4 cm pločio, su keliomis skirtingomis sagčių spalvomis. Šis antkaklis yra reguliuojamas per 8 cm – vidurinė iš 5 akutė daroma jūsų nurodytos kaklo apimties, o iš šonų kas 2 cm daromos dar dvi akutės.

Tokiu pat principu gaminami visi paprasti biotano antkakliai – atšvaitiniai, šviečiantys tamsoje, gold, superheavy ir kt.

DVISPALVIS BIOTANO ANTKAKLIS SU DIRŽO SAGTIMI nuo įprasto skiriasi nedaug – tiesiog vietoj vienos spalvos šiam antkakliui naudojame dvi spalvas. Puiki proga pasinaudoti savo fantazija ir sukomplektuoti savo antkaklį iš dvejų akį traukiančių spalvų! Kiekvienai spalvai skirta apie pusė antkaklio, tad viena spalva laiko sagtį, kitoje spalvoje išmušamos akutės.

VIENSPALVIS BIOTANO MARTINGALE SU GRANDINĖLE – biotano martingale variacija. Galimas nuo 1 iki 4 cm pločio. Šis antkaklis nėra reguliuojamas ir yr agaminamas pagal jūsų pateikiamus išmatavimus, - galvos apimtį. Antkaklio dydis su grandinėle bus pora centimetrų didesnis, nei jūsų pateikta galvos apimtis plačiausioje vietoje (per ausis)

***

REGULIUOJAMO ILGIO MARTINGALE SU GRANDINĖLE turi sagtį antkaklio šone, kurios pagalba galite reguliuoti antkaklį per 8 cm.

BIOTANO ANTKAKLIS SU SUMAŽINTA SAGTIMI ARBA GRANDINĖLE yra išsigelbėjimas tiems, kurie nori plataus antkaklio, tačiau platus užsegimas yra per masyvus. Šiuos antkaklius renkasi kurtų – levrečių, vipetų augintojai, nes juose galima sukomplektuoti platų 4-5 cm pagrindą su smulkia 1,3 – 2,5 cm sagtimi, kuri neužims daug vietos ir nenusvers augintinio kaklo. Taip pat šis pasirinkimas leidžia naudoti smulkesnę grandinėlę užsakant platų antkaklį vietoj itin masyvios 4 cm grandinėlės – tad platūs martingale su grandinėle tampa prieinami net ir siaurų kaklų šeiminkams.

Antkaklis su sumažinta sagtimi yra reguliuojamas, antkaklis su sumažinta grandinėle yra nereguliuojamas.

DVISLUOKSNIS 4 cm BIOTANO ANTKAKLIS susideda, kaip sufleruoja pavadinimas, iš dvejų sluoksnių. Ir tai ko gero mūsų komplikuočiausias pasirinkimas, nes tuos sluoksnius galime komplektuoti itin įvairiai.

Pirmo sluoksnio plotis čia jau parinktas už jus – antkaklio pagrindas, apatinis sluoksnis, bus 4 cm pločio. Antras žingsnis – nuspręsti, kokio pločio užsegimo norėsite antkakliui. Ar norite, kad ir sagtis būtų 4 cm pločio? Ar kiek siauresnė – 2,5 cm? Jei jūsų augintinio kaklas siauresnis, o užsegimo norite mažesnio, galima užsegimą tvirtinti prie antrojo, siauresnio, sluoksnio – šiuo atveju 2,5 cm.

Šis antkaklis skiriasi nuo sumažintos sagties antkaklio tuo,kad sumažintos sagties antkaklis yra vieno sluoksnio, ir tik šonuose tvirtinasi kito pločio biotanas. Tuo tarpu dvisluoksnio antkaklio abu sluoksniai eina per visą ilgį – tad šis antkaklis bus kiek tvirtesnis, sunkesnis ir storesnis. Kaip ir sumažintos sagties antkaklis, šis antkaklis reguliuojamas su diržo sagtimi ir nereguliuojamas pasirinkus martingale užsegimą.

DVISLUOKSNIS 2,5 cm BIOTANO ANTKAKLIS yra tinkamas pasirinkimas kiek mažesniems šunims. Čia turite įvairesnę antro sluoksnio pasirinkimų amplitudę – antrasis (siauresnis) sluoksnis gali būti 1,6 cm arba 2 cm pločio.

SPAUSDINTAS BIOTANO ANTKAKLIS gali būti bet kokio pločio ir užsegimo, o ant jo išspausdinama jums norima spauda – tai gali būti logotipas, frazės ar paveikslėliai; O galbūt tiesiog telefono numeris.

BIOTANO ANTKAKLIS SU VARDU gali būti 2,5 arba 4 cm pločio ir su diržo sagties užsegimu arba martingale grandinėle. Ant šio antkaklio pagrindinės dalies dedama antra 9 mm pločio juostelė, ant kurios suvertos jūsų šuns vardo raidelės. Raidelės gali būti įprastos metalinės arba su kristalais.

ADJUSTABLE BIOTANO ANTKAKLIS yra skirtas ieškantiems biotano antkaklio su greito paleidimo sagtimi ar martingale, tačiau reguliuojamo ilgio. Kol kas šis antkaklis galimas tik 2,5 cm pločio ir juodos spalvos.

Šis pasirinkimas taip pat galioja biotano SUPERFLEX ir GOLD variacijoms

BIOTANO SMAUGTUKAS gali būti nuo 9 mm iki 20 mm pločio, bet kurios pasirinktos spalvos. Jis lengvas ir malonus, puikiai saugantis kailį nuo išsigulėjimo ir žinoma, atlieka savo smaugtuko funkciją.

BIOTANO SMAUGTUKAS SU STOPERIU yra biotano smaugtukas, tačiau ant biotano užmautas stoperis – judinamas žiedas, neleidžiantis antkakliui siaurėti daugiau, nei nustatyta. Iesa, jei šuo itin didelis tempikas – šį žiedą gali išjudinti, taip pat jis nėra draugiškas ilgaplaukiams, nes gali įvelti plaukus.

BIOTANO LIMITED SLIP antkaklis yra tarytum smaugtukas su stoperiu, tačiau stoperis yra nepajudinamas – jo funkciją atlieka fiksuotas žiedas, neleidžiantis antkakliui per daug užsiveržti. Pasirinkus šį antkaklį ir pateikus išmatavimus, antkaklis gaminamas pagal galvos dydį. Kilpa sumažina antkaklį per 8-10 cm. 

BIOTANO NAMŲ ANTKAKLIS yra skirtas tagams pakabinti. Šis antkaklis gaminamas pagal jūsų pateiktą galvos plačiausios vietos apimtį, kad galėtų užsidėti per ausis.

Beje, turbūt pastebėjote, kad dažniausiai į biotano antkaklius su diržo sagtimi akučių nededame – paliekame tik skylutes. Teisybė ta, kad dažniausiai antkakliai akutes pragyvena – akutės jau ima išsivaikščioti, o antkaklis dar ilgai gali būti naudojamas, bet su viena iškritusia naudoti jau kaip ir nebesinori. Visgi jei esate užkietėjęs akučių mylėtojas, paprašius mielai sudėsime akutes ir į biotano antkaklį.

Kaip išmatuoti kaklą antkakliui?

Matuojant augintinio kaklą:

Įprastam antkakliui (su plastikine, metaline greito paleidimo sagtimis arba diržo užsegimu) lanksčiu metru išmatuokite šuns kaklą toje vietoje, kurioje norite, kad antkaklis stovėtų. Įrašius kaklo išmatavimą, antkaklis bus gaminamas taip, kad būtų galima pareguliuoti kelis cm mažinant ar padidinant. 

Martingale ar Limited slip tipo antkakliams reikia dvejų išmatavimų - plačiausios galvos vietos (per ausis) ir aukščiausios kaklo vietos (po ausimis).

Antkaklis bus siuvamas tokios apimties, kad užsidėtų per galvą.

Pateikus TIK kaklo išmatavimą, antkaklio pagrindinė dalis (be kilpos) bus pasiūta pagal šį išmatavimą. Kilpa pridės 10 centimetrų uždėjimui per galvą. (15 cm, jei antkaklis 5 cm pločio martingale).

Uždėjus martingale ar limited slip antkaklį ant augintinio ir įtempus kilpą, jos kraštai turi nesiliesti. Taip jūsų augintinis neišsiners. Tad teorijoje, pagrindinė antkaklio dalis (be kilpos) turėtų būti trumpesnė, nei jūsų augintinio kaklo apimtis. Tačiau žinome, kad praktikoje dalis žmonių nori, kad pilnai sutraukus kilpą, augintinis nesismaugtų. Todėl pagrindinę dalį siuvame būtent tokio ilgio, kaip augintinio kaklas. Antkaklį visad galima pareguliuoti į mažesnę pusę. 

Pagal antkaklį

Turint antkaklį su greito paleidimo sagtimis, matuojamas viso antkaklio ilgis.

Turint antkaklį su diržo užsegimu, matuojamas ilgis nuo sagties pradžios iki jūsų naudojamos skylutės. 

Martingale ar limited slip antkaklius matuojant būtina pateikti pagrindinės dalies ir atskirai - kilpos ilgius.

Antkaklio medžiagų skirtumai

Mūsų įprastiniai antkakliai siuvami ant itin tvirto, storo (iki 3 mm) juodo diržo.
Antkakliams su paminkštinimu naudojame plonesnį (1 mm) diržą, kuris slepiasi po paminkštinimu. 

Tuo tarpu spalvoti diržai gali būti dvejų storių - tvirti (3 mm) ir minkšti (1,7 mm), todėl turime dvi REBEL antkaklių variacijas. 3 mm storio diržai tinkami greito paleidimo, diržo sagties, martingale su grandinėle užsegimams, tuo tarpu plonesnysis diržas tinkamas medžiaginiam martingale, kur itin svarbu diržo paslankumas.

Mūsų parduotuvėje užsakant 2,5 cm pločio antkaklį galima pasirinkti minkštintą arba įprastą dirželį. SVARBU - minkštintas dirželis nėra tolygu paminkštinimui! Minkštintas dirželis yra tiesiog kiek putlesnis ir lengvesnis už įprastą.

Paminkštinimo skirtumai

Svarbu suprasti, kad paminkštinimas nereiškia, kad jūsų šuo gaus mažesnį spaudimą tempiant. Paprastai šuniui tempiant, jis suspaus ir visą antkaklį supantį paminkštinimą ir spaudimas vis vien teks trachėjai. Visgi jei ieškote būtent minkšto, putlaus, plataus paminkštinimo 

Pagalvėlė yra minkšta, 5 milimetrų storio. Orui pralaidi netrinanti PVC medžiaga yra gan slidi, tad neturėtų trinti plauko. Ji yra putliausias mūsų paminkštinimas, tinkantis 15 mm ir 25 mm pločio antkakliams.

O tiems, kuriems reikia švelnumo, pasirinkimas kiek didesnis. Šie švelnūs paminkštinimai lengvai slysta plauku, nežaloja odos, mažiau dirgina kaklą nešiojant. Jie nėra itin putlūs, tačiau jų kuriamas rezultatas - dangiškai švelnus.

Veliūrinis flisas - ši medžiaga itin švelni, būtent tokia, ką įsivaizduojate išgirdę žodį 'veliūras'. Ji puikiai nešiojasi ir švelnumu prilygsta naujagimių gaminiams naudojamoms medžiagoms. Rekomenduojamas ilgaplaukiams šunims, kad neveltų plauko.

Ilgaplaukis minky - Ko gero, labiausiai pašėlęs paminkštinimas, keičiantis visą antkaklio išvaizdą. Švelniausias ir spalvingiausias iš galimų paminkštinimų. Itin tinkantis jautriems kaklams ar šunims, turintiems problemų su kaklo, pilvo, krūtinės plikimu. Itin švelni medžiaga glotni tiek plaukui, tiek odai, ir maximaliai apsaugo nuo trinties. Rožės formos paminkštinimas suteikia pašėlusį, pūkuotą vaizdą ir gali būti daugiaspalvis. Minky minkštinti antkakliai ir petnešos išlieka pilnai reguliuojami ir skalbiami. 

 

KITI PRIEDAI:

Papildomas žiedelis pakabukui

Spalvota furnitūra - galima aukso, rožinio aukso, juoda, vaivorykštinė spalvos.

Antsiuvas arba siuvinėjimas ant antkaklio - skirtas tiek smagumui, tiek saugumui. Žetonėlius pamesti lengva, o štai antsiuvo nepamesi. Tad tai puikus būda pritvirinti savo kontaktines detales prie šuns. Be to, antsiuvas daug didesnis, nei žetonas, tad net jei šuo pabėgtų ir neprisileistų kitų žmonių - skaičius galima perskaityti net per atstumą. Na, o jei esate įsitikinę, kad šiai paskirčiai antsiuvo neprireiks - ant antsiuvo galima išsiuvinėti bet kokią jums patinkančią frazę ar informaciją. 

Diržo spalvos pakeitimas skirtas žmonėms, nenorintiems to nuobodaus juodo pagrindo! Kartais juosta pražysta kitomis spalvomis poroje su kitos spalvos dirželiu. O gal jūs tiesiog išprotėję dėl specifinės spalvos ir nenorite nė matyti jokios kitos - tad šis priedas jums puikiai tinka!

Ar atsakėmė į visus jūsų klausimus? Jei dar kas liko neatsakyta - visada galite susisiekti su mumis, ir mielai padėsime!